وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶

بهترین رژیم‌غذایی برای میانسالان چیست؟


کارشناسان تغذیه و سلامت می‌گویند که رژیم غذایی سرشار از پروتئین و میزان کالری پایین برای افراد میانسالی که قصد کاهش وزن دارند بهترین گزینه است.

در یک مطالعه جدید آمده‌ است که رژیم غذایی غنی از پروتئین و حاوی میزان کمی از کالری به میانسالانِ مبتلا به چاقی که قصد کاهش وزن دارند کمک می‌کند تا در کنار حفظ حجم عضلانی و بهبود تراکم استخوانی، وزن اضافی خود را کاهش دهند.

اغلب میانسالانی که به دنبال کاهش وزن هستند تراکم استخوانی و حجم عضلانی خود را از دست می‌دهند. این از دست دادن غیرارادی توده ماهیچه‌ای و عضلانی موجب می‌شود افراد میانسال دچار مشکلات حرکتی شده و حتی احتمال آسیب‌دیدگی را در آنان افزایش می‌دهد.

متخصصان آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که رژیم غذایی حاوی میزان پروتئین بالا و کالری پایین به این گروه سنی کمک می‌کند تا از این مشکل در امان باشند.

در این بررسی ۹۶ فرد بالای ۶۵ سال انتخاب و به دو گروه تقسیم‌ شدند. گروه نخست برای مدت شش ماه وعده‌های غذایی حاوی پروتئین بالا و کالری کم دریافت کرده و گروه دیگر میزان پروتئین پایین‌تری دریافت کردند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، متخصصان مشاهده کردند گروه نخست بیشترین میزان کاهش وزن را تجربه کرده درحالیکه حجم عضلانی خود را از دست ندادند. همچنین کاهش وزن آنان در نواحی شکم و باسن بوده که خطر ابتلا به برخی انواع بیماری‌ها از جمله دیابت و سکته مغزی را نیز کاهش می‌دهد.

منبع : ایسنا گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us