وارد شوید ثبت نام کنید
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۲۱

مقایسه خرید از سوپرمارکت‌های آنلاین و هایپرمارکت‌ها

 طی چند سال اخیر روش خرید اینترنتی جایگزین رفت‌وآمد به بازارها و پاساژها شده است. سوپرمارکت اینترنتی یکی از انواع فروشگاه‌های آنلاین است که در حال رشد و توسعه بوده و روز به روز بیشتر گسترش پیدا می‌کند. خرید با روش اینترنتی به دلایل مختلف مورد استقبال قرار گرفته است. از جمله این دلایل صرفه‌جویی در وقت است. دلیل دیگر رونق گرفتن بازار کسب و کار‌های اینترنتی به خصوص در مورد مایحتاج روزانه مانند خواروبار منزل مصرف روزانه این اقلام است.

چرا خرید اینترنتی؟

هایپرمارکت ها که به فروش خواروبار به شکلی مدرن می‌پردازند سال‌ها است که در ایران نیز شکل‌گرفته‌اند و خرید مردم از آن‌ها رو به افزایش است. در همین حال نوعی نوین از خریدوفروش نیز در جامعه رونق گرفته که وابسته به فضای مجازی است. خرید اینترنتی رو به رشد است و شهروندان به خرید از نوع اینترنتی اقبال نشان می‌دهند. در هر دو نوع تغییر در شیوه خرید از نوع سنتی به خرید از هایپرمارکت و خرید اینترنتی یک نکته اهمیت دارد و صرفه‌جویی است. صرفه‌جویی در وقت و پول و همچنین اجتناب رفت‌وآمد و گفتگوی غیرضروری.

در خرید از هایپرمارکت ها این دلایل همراه با مشکلاتی شد که در اینجا چند نمونه از آن را ذکر می‌کنیم. خرید از سوپر مارکت امری ضروری است ولی نحوه این خرید را مشتریان آن انتخاب خواهند کرد.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

مشکلات خرید از هایپرمارکت‌ها

نگرانی از آینده خرده‌فروشان و سوپرمارکت‌های محلی. توسعه هایپرمارکت ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای چالشی برای کسب‌وکارهای کوچک است. بیکاری خرده‌فروشان و کارمندان آن‌ها به سبب کاهش فروش و ورشکستگی، بخش بزرگی از جامعه را تهدید می‌کند. بیش از ۶ هزار پروانه کسب برای خرده‌فروشی‌های خواروبار در تهران ثبت‌شده است و بسیاری از این کسب‌وکارها نیز بدون پروانه کسب در سطح شهر قرار دارند. توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها زندگی و کسب‌وکار این تعداد کثیر از سوپرمارکت‌های محلی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مشکلاتی که در خرید از هایپرمارکت ها وجود دارد در خرید از سوپرمارکت آنلاین رفع شده و راهی مناسب برای خرید به شیوه‌ای نوین است که به‌سرعت در بین مردم رواج پیدا می‌کند.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

هایپرمارکت ها با شعار صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها رشد کردند ولی در واقعیت خرید از آن‌ها برای خانوارهای ایرانی منفعتی نداشته است. صف‌های طولانی خرید، شلوغی همیشگی، ترافیک شهری، روند طولانی خرید و ازدحام در مراحل ورود به فروشگاه، پارکینگ و خروج از آن‌همه باعث از دست رفتم زمان زیادی می‌شود. از سویی دیگر خرید در سوپرمارکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها به جهت وجود تنوع بالای اجناس به لحاظ روانی احساس نیاز را ایجاد کرده و تخفیف‌های همیشگی خرید بیشتر را به مشتریان القا می‌کنند که در مجموع منجر به خرید بیشتر و غیرضروری می‌گردد. بنابراین با وجود تخفیف داشتن برخی کالاها ولی در مجموع مشتریان هزینه بیشتری برای خرید ماهیانه خود پرداخت کرده‌اند.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

مزایای خرید اینترنتی از سوپرمارکت‌ها

خرید اینترنتی مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. رفت‌وآمد کمتر که باعث صرفه‌جویی در  هزینه رفت‌وآمد می‌شود، اولین مزیت آن است. زمان که امروزه مهم‌ترین دارایی هر فردی است نیز در خریدهای اینترنتی کمتر از بین می‌رود. اشراف به تمامی محصولات یک فروشگاه در سایت‌ها مزیت مناسب دیگر در خرید اینترنتی است و به خصوص برای خرید مایحتاج روزانه و خریدهای خواروبار منزل که سرعت خرید اهمیت دارد خرید اینترنتی می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

هنگامی‌که در خانه با کمبود ضروریات زندگی روبرو می‌شوید. هنگامی‌که مشغله‌های کاری اجازه نمی‌دهد زمانی را به خرید اختصاص بدهید. وقتی مهمان ‌دارید و نمی‌توانید به همه کارها برسید خرید اینترنتی از سوپرمارکت مثل فرشته نجاتی راهگشا خواهد بود. همین‌که نیازی به تحمل ترافیک، ازدحام فروشگاه و گذاشتن زمان وجود نداشته باشد بسیاری از مشکلات حل می‌شود. خرید از سوپرمارکت آنلاین نحوه خریدی نوین است که به رفع نواقص خرید سنتی و از سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها اندیشیده و در راستای حل معضلات خرید سنتی به وجود آمده است.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

 

تهیه و تنظیم: تیم محتوای تزول مارکت

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us