وارد شوید ثبت نام کنید
دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۷

۵ سالاد رژیمی اما مقوی که باید بشناسید

 

یکی از روش‌های مؤثر برای رسیدن به وزن ایده آل، کاهش کالری دریافتی است. درعین‌حال، باید یادمان باشد که تمام مواد غذایی از ارزش تغذیه‌ای یکسانی برخوردار نیستند. برخی از آن‌ها باوجود کم‌کالری بودن، مواد مغذی خوبی ندارند. چنانچه برای دستیابی به وزن مناسب، میزان کالری دریافتی خود را کاهش می‌دهید، باید دقت کنید که مواد غذایی مغذی، کم‌کالری و غیر پختنی را مصرف کنید.

در این مقاله طرز تهیه سالادهای رژیمی که حکم یک وعده غذایی را دارند و البته کالری آن‌ها کمتر از ۵۰۰ است، را معرفی می‌کنیم.

۱-     سالاد سالمون

طرز تهیه سالاد سالمون

ابتدا ماهی سالمون را به تکه‌های کوچک خردکرده؛ سپس کرفس، پیاز قرمز، عصاره لیموترش، روغن‌زیتون و شوید را در بشقاب جداگانه‌ای با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب موردنظر را به داخل کاسه حاوی سالمون اضافه کرده و هم بزنید. برای خوش‌طعم شدن سالاد می‌توانید از نمک و فلفل استفاده کنید؛ سپس سالاد را به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا طعم‌های مختلف مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. این دستور غذایی برای چهار وعده کاربرد دارد و هر وعده شامل یک بشقاب سالاد است.

اطلاعات تغذیه‌ای

فیله سالمون۱ عدد
ساقه کرفس خردشده۲ عدد
پیاز قرمز خردشدهنصف یک عدد
عصاره یک عدد لیموترش۱ عدد
روغن‌زیتون۱ قاشق غذاخوری
شوید تازه خردشده۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه تازهبه مقدار لازم
سالاد 
سالاد مرغ 
سالاد مدیرترانه ای 
سالاد رژیمی 
سالاد سزار با مرغ گریل 
سالاد سالمون

۲-     سالاد مدیترانه‌ای

طرز تهیه سالاد مدیترانه‌ای

سالاد مدیترانه‌ای به دلیل استفاده از سبزی‌های متنوع و طبخ سالم از شهرت و سلامت غذایی بالایی برخوردار است. همچنین این سالاد به دلیل ارزش غذایی بسیار بالای خود به‌عنوان وعده اصلی شام نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای تهیه این سالاد باید ابتدا مقداری آب را در قابلمه بریزید و با قرار دادن بر روی اجاق‌گاز، منتظر بمانید تا جوش بیاید. در این هنگام، مقداری نمک و یک قاشق روغن داخل قابلمه بریزید. پس از شستشوی گوجه‌فرنگی‌ها، پیاز و سیب‌زمینی، آن‌ها را در ابعاد دلخواه خردکنید و زیتون‌ها را به‌صورت حلقه‌ای و پنیر موزارلا را به شکل مکعب‌های کوچک برش دهید. با ریختن روغن تن ماهی و روغن‌زیتون در داخل ظرفی جداگانه، تن ماهی و پنیرها را بیفزایید تا با یکدیگر ترکیب شوند.

اطلاعات تغذیه‌ای

روغن‌زیتون۲ قاشق غذاخوری
گوجه‌فرنگی۳ عدد
پنیر موزارلا۱۰۰ گرم
فلفل قرمز خردشده۱۰۰ گرم
پیاز قرمز کوچک۱ عدد
سیب‌زمینی کوچک۲۰۰ گرم
زیتون سیاه خردشده۳۰ تا ۵۰ گرم
تن ماهی۱ عدد
سالاد 
سالاد مرغ 
سالاد مدیرترانه ای 
سالاد رژیمی 
سالاد سزار با مرغ گریل 
سالاد سالمون

سالاد مدیترانه‌ای

۳-     سالاد ذرت و لوبیا سیاه

طرز تهیه سالاد ذرت و لوبیا سیاه

سالاد ذرت و لوبیا سیاه یک رژیم غذایی مناسب برای گیاهخواران و افرادی است که از مصرف محصولات حیوانی اجتناب می‌کنند. برای تهیه این سالاد، موادی از قبیل لوبیا سیاه، ذرت، پیازچه، فلفل هالاپینیو، گوجه یا فلفل دلمه، آب‌لیمو و روغن‌زیتون را در داخل ظرفی با یکدیگر مخلوط‌کنید؛ سپس اقدام به خرد کردن آووکادوهای آماده‌شده، کرده و تکه‌هایی از آن را روی سالاد پخش‌کنید. برای طعم‌دار کردن سالاد نمک و فلفل را به مقدار کافی مورداستفاده قرار دهید. جهت حفظ تعادل حالت اسیدی و بازی سالاد می‌توانید مقداری شکر بر روی آن بپاشید. در مرحله آخر، سالاد را به مدت یک ساعت درون یخچال قرار دهید تا خنک شود و قبل از مصرف به آن گشنیز تازه بیفزایید.

اطلاعات تغذیه‌ای

لوبیا سیاه پخته و آبکشی شده۴۲۰ گرم
ذرت پختهیک و نیم فنجان
پیازچه خردشده یا موسیرنصف فنجان
فلفل هالاپینیو تازه بدون دانه و خردشدهنصف یک عدد
گوجه‌فرنگی ریز بدون دانه و خردشده۳ عدد
آب‌لیمو۲ قاشق غذاخوری
روغن‌زیتون۱ قاشق غذاخوری
آووکادو پوست‌کنده، بدون دانه و خردشده۱ عدد
شکر۱ قاشق چای‌خوری
نمک و فلفلبرای طعم دار کردن
گشنیز تازه خردشدهنصف فنجان
سالاد 
سالاد مرغ 
سالاد مدیرترانه ای 
سالاد رژیمی 
سالاد سزار با مرغ گریل 
سالاد سالمون

 

۴-     سالاد رست بیف با سرکه بالزامیک

طرز تهیه سالاد رست بیف با سرکه بالزامیک

فر را در دمای ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد استفاده کنید. برای تهیه سالاد رست بیف ابتدا سس سویا و فلفل سیاه را به گوشت آغشته کرده؛ سپس ۱٫۵ قاشق غذاخوری از روغن را در یک ظرف مناسب فر داغ کنید و دورتادور گوشت را تفت دهید تا از خارج شدن آب داخل گوشت در حین پخت جلوگیری شود. ظرف را حدود ۳۰ دقیقه در فر قرار دهید. لوبیاها را به دو قسمت تقسیم کنید و همزمان، پاستا را در آب‌نمک جوشان قرار داده و از صافی رد کنید. پاستا، پیاز، کلم، زیتون، فندق و لوبیا را با یکدیگر ترکیب کرده و در ظرف بزرگی قرار دهید. برای تهیه سس باید خردل، سرکه، روغن‌زیتون، کمی نمک و فلفل سیاه نیم کوب را باهم مخلوط کنید و روی سالاد بریزید. همچنین گوشت را به‌صورت ورقه‌های نازک برش دهید و به زیبایی هرچه‌تمام‌تر روی سالاد بچینید.

اطلاعات تغذیه‌ای

فیله گوساله۷۵۰ گرم
سس سویا۱ قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک۳ قاشق غذاخوری
روغن‌زیتون۳ قاشق غذاخوری
لوبیا سبز۴۲۲ گرم
پاستا۱۰۰ گرم
پیاز قرمز۲ عدد
کلم بنفش۱ عدد کوچک
زیتون سبز۵۰ گرم
سالاد 
سالاد مرغ 
سالاد مدیرترانه ای 
سالاد رژیمی 
سالاد سزار با مرغ گریل غذاهای کم‌کالری,غذاهای غیر پختنی,غذاهای خام,سالاد
سالاد سالمون

۵-     سالاد مرغ پاییزی

طرز تهیه سالاد مرغ پاییزی

برای شروع، باید سینه مرغ‌ها را تمیز کرده و با انجام برش طولی، ۴ لایه‌نازک مرغ تهیه کنید. بر روی بخش‌های مختلف مرغ به مقدار دلخواه نمک و فلفل بیفزایید؛ سپس یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون در داخل یک تابه بزرگ بریزید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید. هر طرف از ورقه‌های مرغ را به مدت ۳ الی ۴ دقیقه تفت‌داده و آن‌ها را بر روی تخته‌گوشت قرار دهید و به تکه‌های کوچک قسمت کنید. کاهو و گلابی را خردکرده و در کاسه بزرگی بریزید؛ پس‌ازآن، زرشک، گردو، پنیر فتا و مرغ‌های خردشده را به کاسه بیفزایید و همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. برای تهیه سس بالزامیک باید خردل، روغن‌زیتون، سیر رنده شده، نمک و فلفل را در شیشه بریزید؛ سپس با بستن در شیشه و تکان دادن آن، سس موردنظر شما آماده می‌شود، روی سالاد مرغ بریزید و از طعم آن لذت ببرید.

اطلاعات تغذیه‌ای

سینه مرغ۲ عدد
نمک و فلفلبه مقدار کافی
کاهو۱ دسته بزرگ
زرشک۱ پیمانه
گردو۱ پیمانه
پنیر فتا خردیک‌دوم پیمانه
گلابی۲ عدد
سالاد 
سالاد مرغ 
سالاد مدیرترانه ای 
سالاد رژیمی 
سالاد سزار با مرغ گریل غذاهای کم‌کالری,غذاهای غیر پختنی,غذاهای خام,سالاد
سالاد سالمون

 

بسیاری از افراد این تصور را دارند که غذای خوشمزه حتماً باید دارای روغن و سایر مواد مضر باشد. درحالی‌که شما می‌توانید با اندکی تغییر در ذوق و ذائقه و افکار خود غذاهای کم‌کالری، خوشمزه و سالمی را تهیه کنید. غذاهای معرفی‌شده در این مقاله سرشار از مواد غذایی کامل و بسیار مغذی هستند که باوجود کم‌کالری بودن، می‌توانند احساس سیری مطلوبی را در شما ایجاد کنند.

تهیه و تنظیم: تیم محتوا تزول مارکت


 

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us