وارد شوید ثبت نام کنید
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۸

۴ دلیل قانع کننده برای خرید کردن از سوپر مارکت محله

 

خرید روزانه مایحتاج زندگی فعالیتی روزمره است که بخشی از وقت روزانه ما را می‌گیرد. بسیاری از ما هر روز به سوپر مارکت مراجعه می‌کنیم. درعین‌حال از ضروری‌ترین فعالیت‌ها محسوب می‌شود و نمی‌توان از انجام آن صرف‌نظر کرد. خرید شیر روزانه را نمی‌توان مانند کلاهی که نیاز داریم به چند روز، یک هفته سا ماه آینده موکول کنیم.

در اینجا راه‌حل‌هایی مانند خرید اینترنتی یا خرید یک‌باره از هایپرمارکت‌ها مطرح می‌شود. خرید اینترنتی مزایای خاص و ویژه خود را دارد و برای زندگی مدرن و پر مشغله امروزی راه‌حل مفیدی است. خرید از هایپرمارکت‌ها نیاز به صرف یک روز زمان و در مواردی طی کردن مسافت طولانی دارد. این نوع خرید که در یکی دو سال اخیر با گسترش هایپرمارکت‌ها رواج یافته معایبی دارد که در اینجا آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱* نفع شخصی

یک قانون و اصل اقتصادی بیان می‌کند که هر فرد در معامله اقتصادی به نفع شخصی خود می‌اندیشد. نفع شخصی ما در خرید از هایپر مارکت است یا خرید از سوپر مارکت محله‌مان؟

بارها این جمله را شنیده‌ایم که رسانه‌ها دروغ می‌گویند. آمار دروغ می‌گوید و از این دست جملات. می‌خواهید بدانید خرید از سوپر مارکت محلی به نفع شماست یا خرید از هایپرهای بزرگ و زنجیره‌ای؟ پس یک‌بار خودتان قیمت‌ها را مقایسه کنید. در بسیاری از مواقع با وجود تخفیف‌های عجیب‌وغریبی که هایپرمارکت‌ها ارائه می دهند ولی باز قیمت خرید یک بطری روغن یا یک بسته دستمال‌کاغذی بیش از آن عددی است که در سوپر مارکت محلی می‌پردازید.

با نگاهی واقعی به مبلغی که در هر فروشگاه می‌پردازید خواهید دید خرید یک ماه از سوپر مارکت محلی هزینه کمتری برای شما دارد تا خرید یک‌باره ماهیانه از هایپر مارکت. دلیل دیگر تفاوت قیمت نهایی پرداخت شده مبالغی از جمله  ارزش افزوده‌ای است که برخی فروشگاه‌های بزرگ به مبلغ نهایی خرید شما می‌افزایند.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

۲* می‌خواهید صرفه‌جویی کنید؟ از سوپر مارکت خرید کنید

با توجه به تبلیغ‌های گسترده هایپرها در نگاه اول این‌طور به نظر می‌رسد که خرید ماهیانه از هایپرمارکت‌ها باعث صرفه‌جویی می‌شود. ولی تجربه چند ساله اخیر نشان می‌دهد این شیوه خرید در زندگی ایرانیان هزینه‌های خانوار را بالاتر می‌برد. در فرهنگ ایرانی جمع‌آوری طولانی‌مدت مواد غذایی و ضروریات زندگی مشاهده می‌شود، به دلایل تاریخی از جمله هجوم اقوام بیگانه و دوره‌های قحطی این شیوه انبار کردن همچنان در زندگی ایرانیان وجود دارد.

برای نمونه نحوه خرید برنج در خانواده‌های ایرانی را در نظر بگیرید. جامعه ایرانی نیاز به بازنگری در رفتارهای خود دارد. آنچه نیاز دارید بخرید. خرید انبوه مشکلات عدیده‌ای از جمله هزینه نگهداری، فاسد شدن و خراب شدن اجناس و مصرف بی‌رویه را در پی دارد. خرید از سوپر مارکت رواج فرهنگ به اندازه خرید کردن است. خرید به اندازه منجر به حفظ سرمایه شما شده و از اسراف و خرابی مواد غذایی و مایحتاج دیگر جلوگیری می‌کند.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

 

۳* نیازهای شما برای سوپر مارکت محلی اهمیت دارد

فروشنده‌های سوپر مارکت‌های محلی شما را می‌شناسند. هر روز یا هر چند روز یک بار یکی از اعضای خانواده شما را می‌بینند یا در تماس تلفنی و اینترنتی تقاضاها و نیازهای شما را مشاهده می‌کنند. این ارتباط میان فروشنده و اعضای محله باعث می‌شود آنچه نیاز دارید را فراهم کنند. اطلاع از نیازهای شما به ارائه خدماتی مطابق با آن نیازها می‌انجامد، این موضوع علاوه بر ایجاد صمیمیت، همراهی و هم دلی که ارتباطات محلی در پی خواهد داشت به رفع نیازهای شما در کمترین زمان نیز منجر می‌شود.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

۴* در سوپر مارکت محلی فروشنده در دسترس است

یک بسته خامه خریدید که تاریخش گذشته، یک دستمال کاغذی که سوراخی دارد ولی شما در هنگام خرید ندیدید. اگر از هایپرمارکت خرید کرده باشید باید مسافت بیشتری را طی کنید تا آن را تعویض کنید، مراحل طولانی‌تری را سپری کرده و در نهایت نیز به خاطر مشکلات موجود از خیر تعویض و پس دادن آن کالا بگذرید. این درحالی است که سوپر مارکت محلی روبروی خانه، سر کوچه یا در خیابان شماست و زمانی که صبح به محل کار می‌روید مشکل را در کمتر از یک دقیقه به فروشنده گفته و موضوع را حل می‌کنید.

سوپر مارکت,سوپر مارکت آنلاین,خرید اینترنتی,سوپر مارکت اینترنتی,خرید آنلاین,آنلاین سوپر مارکت

تهیه و تنظیم: گروه تولید محتوای تزول

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us