وارد شوید ثبت نام کنید
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱

طرز تهیه انواع پیتزای خانگی با خمیر پیتزای آماده

مواد لازم

مواد لازم برای تهیه خمیر دو پیتزای خانگی به قطر ۳۰ سانتیمتر

 • آرد کامل گندم: سه و نیم پیمانه (۴۴۰ گرم)
 • آب ولرم: یک و نیم پیمانه (۳۲۰ میلی لیتر)
 • روغن یا روغن زیتون: دو قاشق غذاخوری
 • نمک: سه چهارم ق چ
 • شکر: یک قاشق غذاخوری
 • خمیر مایه: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

چه غذایی بهتر از پیتزای خانگی برای دورهمی‌ها یا یک شام خانوادگی متفاوت؟ دست به کار شوید و یک پیتزای سالم و کم‌دردسر درست کنید. این کار بیشتر شبیه یک تفریح خانوادگی است تا غذا پختن. با هزینه یک عدد پیتزا که از بیرون می‌خرید می‌توانید به اندازه ۶ نفر پیتزا درست کنید آن هم خوشمزه‌تر وسالم‌تر و دقیقا طبق سلیقه و ذائقه خودتان.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

چند راه مختلف برای درست کردن پیتزای خانگی

پودر خمیر پیتزای آماده

یکی از بهترین، ساده‌ترین و در عین حال خوشمزه‌ترین پیتزاها را می‌توانید با پودر خمیر پیتزای آماده درست کنید. تقریبا در همه سوپرمارکت‌ها می‌توان بسته‌های پودر خمیر پیتزا را با قیمت خیلی مناسب در قفسه‌های مربوط به انواع پودر و آرد پیدا کرد. با یک عدد از این بسته‌ها می‌توانید یک سینی بزرگ فر را از خمیر پیتزا بپوشانید.

طعم این پیتزا هیچ فرقی با پیتزایی که خمیرش را خودتان ترکیب و تهیه کرده‌اید ندارد. چون این پودر حاوی آرد، نمک، شکر، بیکینگ پودر و همه موادی است که در خمیر پیتزای خانگی وجود دارد، فقط نسبت آن را به دقت رعایت کرده‌اند. بعضی از برندها نوع طعم‌دار آن را هم عرضه کرده‌اند.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

دستور کامل تهیه خمیر پیتزا در داخل جعبه پودر خمیر پیتزا آمده است. شما کافی است بسته کوچک پودر خمیر مایه را در مقداری آب گرم حل کنید و داخل پودر خمیر پیتزا بریزید و طبق دستور، مقداری روغن هم به آن اضافه کنید. می‌توانید از روغن زیتون هم در خمیر استفاده کنید. یا مثلا مقداری آویشن یا سیر رنده شده هم در خمیر بریزید و نانتان را معطر کنید. البته این‌ها را بعد از ور آمدن خمیر اضافه کنید.

مخلوط را کاملا ورز دهید و در جای گرمی قرار دهید تا حجیم شود.  دقت کنید کاسه‌ای بزرگ بردارید چون حجم خمیرتان تقریبا دو برابر می‌شود. روی خمیر را کیسه پلاستیک بکشید و روی کاسه را هم با یک پارچه نمدار بپوشانید تا خمیر خشک نشود.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

تا وقتی خمیر آماده شود می‌توانید کارهای مربوط به مواد روی خمیر را انجام دهید. خوبی درست کردن پیتزای خانگی این است که می‌توانید با یک بسته پودر خمیر پیتزای آماده چند مدل پیتزا درست کنید. یکی پیتزا سبزیجات دوست دارد، یکی سوسیس و کالباس و یکی دیگر گوشت و قارچ یا مرغ و قارچ. همه را می‌توانید همزمان درست کنید (بعد از بحث خمیر، مفصل درباره مواد روی پیتزا توضیح خواهیم داد).

نان را روی سینی فر پهن کنید و کاملا نازک  پخش کنید یا از وردنه کمک بگیرید. طبق دستور داخل جعبه عمل کنید. هم می‌توانید به مدت پنج دقیقه نان را جداگانه در فر نیم‌پز کنید و بعد مواد را روی آن بریزید، هم اینکه یکباره مواد و نان را باهم داخل فر بگذارید.

نکته: یادتان باشد حتما زیر خمیر را قبل از پهن کردن روغن‌مالی و آرد پاشی کنید تا خمیر به سینی نچسبد و نسوزد.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

قبل از اینکه مواد را روی نان پخش کنید مقداری سس مخصوص پیتزا یا کچاپ یا رب گوجه فرنگی روی آن بمالید و بعد مواد را اضافه کنید. روی مواد ادویه هایی مثل آویشن، ادویه مخصوص پیتزا، پودر سیر و هر ادویه‌ای که دوست دارید بریزید و روی آن را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید، مقداری روغن زیتون اسپری کنید یا بریزید و داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید.

نکته: قبل از اینکه سینی فر را داخل فر بگذارید روی پنیرها را با اسپری، آب بپاشید تا پنیرها خشک نشوند و کشسانی بیشتری پیدا کنند.

بعد از حدود ۱۵-۲۰ دقیقه پیتزای شما آماده است. وقتی که بوی نان پخته شده در خانه پیچید، خمیرتان را چک کنید چون ممکن است زیادی خشک شود یا بسوزد.

نان نیمه آماده پیتزا

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

اگر وقت چندانی ندارید یا شاغل هستید این گزینه را در نظر بگیرید. در فریزر و یخچال همه سوپرمارکت‌ها نان نیمه آماده پیتزا پیدا می‌شود. به تاریخ تولید و انقضای نان توجه کنید و تازه‌ترین را بردارید. این نان‌ها را می‌توانید مدت زیادی در فریزر نگه‌ دارید. هیچ وقت مدت طولانی آن‌ها را بیرون یخچال نگذارید چون زود خشک می‌شوند. در یخچال هم قبل از یک هفته مصرف کنید تا کپک نزنند.

هر وقت هوس پیتزا کردید اول مواد پیتزا را طبق دستورهایی که در ادامه خواهیم داد تهیه کنید. بعد نان‌ها را بیرون بیاورید و در همان حالت یخ زده، روی آن را سس گوجه مخصوص پیتزا یا کچاپ یا رب گوجه فرنگی بمالید. از مواد، روی نان بریزید. دقت کنید که زیاد پیتزا را پرملات درست نکنید که سنگین نشود.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

همان طور که در مورد پودر خمیر پیتزای آماده گفته شد عمل کنید و روی سینی فر را آرد بپاشید و روغن بمالید. سایر کارها مشابه هستند.

نکته: نان پیتزای نیمه آماده همان طور که از نامش پیداست نیمه آماده است و زمان کمتری برای پخت لازم دارد. ممکن است زود خشک شود بنابراین حتما زمان را در نظر داشته باشید و بعد از خاموش کردن فر آن را در بیاورید یا در قسمت گرمکن فر بگذارید چون حرارت فر بعد از خاموش شدن همچنان بالاست و ممکن است نان شما را بسوزاند یا خشک کند.

پیتزا نیمه آماده

البته این پیتزا دیگر پیتزای خانگی حساب نمی‌شود چون همه مراحل تهیه نان و مواد آن از قبل انجام شده است و شما فقط باید آن را داخل فر یا ماکروفر قرار دهید تا کامل بپزد. این پیتزاها نیمه آماده و یخ‌زده هستند و حتم باید داخل فریزر نگهداری شوند. شما باید نیم ساعت قبل از مصرف آن را از فریزد در بیاورید تا یخ آن باز شود و بعد داخل فر یا آون قرار دهید.

خمیر خانگی

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی
مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا

ترکیب خمیر خانگی هیچ فرقی با پودر خمیر آماده ندارد و به این شرح است:

مواد لازم برای تهیه خمیر دو پیتزای خانگی به قطر ۳۰ سانتیمتر:

همه مواد خشک را مخلوط کنید و بعد آب و روغن را اضافه کنید. سایر مراحل شبیه به مراحل آماده سازی خمیر پیتزا با پودر آماده است.

نکته: خمیرمایه‌تان باید حتما تازه باشد وگرنه عمل نمی‌آید و خمیرتان پف نمی‌کند. اگر از تازه بودن خمیرمایه مطمئن نیستید اول آن را در نصف مقدار آب ولرمتان حل کنید. اگر بعد از یک ربع عمل کرد، آن را به آرد اضافه کنید. اگرنه خمیر مایه‌تان کهنه است.

مواد اصلی پیتزا

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی

شما می‌توانید بر اساس ذائقه‌تان هر پیتزایی درست کنید. فلفل دلمه‌ای و قارچ پای ثابت همه پیتزاها هستند. سوسیس را هم می‌توانید به صورت از قبل سرخ کرده و خرد شده در پیتزا استفاده کنید. انواع کالباس و ژامبون باکیفیت در پیتزا عالی خواهد شد. اگر می‌خواهید پیتزایی سالم و مقوی داشته باشید از ترکیب پیاز و گوشت چرخ‌کرده سرخ شده با قارچ و فلفل دلمه‌ای استفاده کنید.

پیتزای سبزیجات هم طرفداران خود را دارد. با ترکیب پیاز خام ساطوری شده و کدوی نازک حلقه شده با حلقه‌ها یا مکعب‌های بادمجان سرخ شده به همراه گوجه فرنگی بسیار نازک حلقه شده، زیتون، ذرت و نخود فرنگی می‌توانید یک پیتزای پرملات درست کنید و مطمئن باشد جای گوشت اصلا خالی نیست!

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی
پیتزا سبزیجات

می‌توانید از کنسرو مخلوط سبزیجات هم استفاده کنید اگر وقت برای پختن جداگانه همه مواد ندارید.

ترکیب سیر و اسفناج با مواد دیگر مثل گوشت چرخ‌کرده و قارچ معرکه است. حتما امتحان کنید.

در پیتزاهایتان می‌توانید از سبزیجاتی مثل ریحان، جعفری، ترخون و… هم استفاده کنید فقط باید بدانید که اینها را بهد از درآوردن پیتزا از فر روی آن بریزید چون با حرارت فر سیاه می‌شوند.

برای کسانی که فر ندارند

استفاده از قابلمه یا ماهیتابه

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی
تهیه پیتزا بدون فر
پیتزای خانگی بدون فر در قابلمه یا ماهیتابه

تهیه پیتزا با خمیر آماده برای کسانی که به فر دسترسی ندارند بسیار ساده است. کافی است خمیر را کف قابلمه قرار دهند و مواد را روی آن بریزند. زیر قابلمه شعله پخش‌کن بگذارند و در قابلمه یا ماهیتابه را با دمکنی بپوشانند تا آب بخار شده به روی پیتزا برنگردد و آن را خمیر نکند. اتفاقا در روش بدون فر، روی پیتزا بسیار نرم می‌شود و پنیر بیشتر کش می‌آید.

استفاده از ماکروفر

از ماکروفر هم می‌توان برای پخت پیتزا استفاده کرد. اگر از نان نیمه آماده پیتزا استفاده کنید کار شما بسیار راحت است. ولی در کل خمیر را روی سینی مخصوص ماکروفر پهن کنید. حتما کف قالب یا ظرفتان را چرب کنید. ظرف خمیر را به تنهایی (بدون مواد رویی) داخل ماکروفر بگذارید و آن را با قدرت ۶۰ درصد روشن کنید به مدت دو دقیقه.

خمیر پیتزای آماده
پیتزای خانگی
نان نیمه آماده پیتزا
تهیه پیتزا در خانه
طرز تهیه پیتزای خانگی
تهیه پیتزا بدون فر
پیتزای خانگی بدون فر در ماکروفر

خمیر که نیم‌پز شد آن را در بیاورید و روی آن را سس بمالید و مواد رویی را اضافه کنید. دوباره سینی را به ماکروفر برگردانید و این بار روی سه‌پایه فلزی بگذارید. برای گریل شدن روی پیتزا از دکمه گریل و ماکروی همزمان استفاده کنید و به مدت ۶-۸ دقیقه با قدرت ۶۰ درصد پیتزا را بپزید. می‌توانید پنیر را در اواسط پخت به پیتزا اضافه کنید تا نسوزد. یا اینکه گریل را در سه دقیقه آخر روشن کنید.

به طور کلی استفاده از خمیر پیتزای آماده کار را ساده کرده است و می‌توان طعم واقعی پیتزای خانگی را با آن چشید. دردسر و زحمت درست کردن خمیر و احتمال مانده بودن پودر خمیر مایه وجود ندارد و ریسک خراب شدن غذا برای مهمانی از بین می‌رود. بسیار در دسترس، ارزان و به صرفه است چون با هزینه یک عدد پیتزا می‌توان برای ۴ تا ۶ نفر پیتزا درست کرد. این‌گونه می‌توان کودکان را به غذا خوردن تشویق و از فست فودهای ناسالم بیرون دور کرد.

نویسنده: شبنم رضا

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

 • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
 • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
 • به شهر ما هم بیایید.
 • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
 • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
 • مرسی به محله ما هم اومدین.
 • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ ios - تزول مارکت - سوپر مارکت آنلاین
join us