وارد شوید ثبت نام کنید
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴

تخم مرغ‌ رنگی هفت سین و چند ایده‌ جذاب

اگر هنوز تخم مرغ‌های عید خود را رنگ نکرده اید با ما همراه باشید تا چند روش بسیار ساده را با شما در میان بگذاریم.

 

۱- کشیدن نقش دلخواه روی تخم مرغ با ماژیک سی‌دی

ساده ترین روش آماده کردن تخم‌مرغ‌های هفت‌سین این است که با ماژیک سی‌دی، سراغ جناب تخم مرغ برویم و شخصیت یک فرد خوشحال و بامزه را به او اعطا کنیم. به همین سادگی.

 

 

 

اگر در خانه کودکی دارید توصیه می کنیم به تخم مرغها شخصیت‌های کودکانه بدهید.


می توانید در صورت لزوم، علاوه بر رنگ، قدری کاغذ و پنبه و وسایلی از این دست را نیز به کار گیرید:

 

 

چون امسال سال خوک است، می‌توانید تخم مرغها را به شکل خوک در آورید، به همین سادگی:

 

 

 

توصیه می کنیم از تخم بلدرچین هم در میان تخم مرغها استفاده کنید، چون کودکان از هر چیز با کوچولویش بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند.

۲- استفاده از همان مواد رنگ آمیزی که از کودکی می‌شناسیم

آبرنگ، گواش، مداد شمعی، رنگ‌روغن و … همان مواد رنگ آمیزی آشنا که از کودکی می‌شناسیم… بله می توانیم همین مواد را به کارگیریم اما این بار نه برای نقاشی کشیدن روی کاغذ بلکه روی صفحه سفید آهکی تخم مرغ. به همین سادگی می توانید نقش بهاری زیبایی همچون نقش زیر را روی زمینه سفید تخم مرغ  به جلوه آورید.

 

 

 

اگر نقاشی کشیدن برای شما مشکل است می‌توانید طرح زیر را با ماژیک امتحان کنید:

 

 

اما خوب روشن است که ریختن رنگ روی تخم مرغ راحت تر از کشیدن یک نقش یا طرح است. بنابراین می‌توانید با ایجاد غلظت دلخواه به ماده رنگی‌ای که در حال استفاده از آن هستید، تخم مرغ‌هایی شبیه شکل زیر را ایجاد کنید:

 

 

۳- تخم مرغهای طرح کهکشان با رنگهای نورانی شبتاب

می‌توانید با استفاده از یک تکه اسفنج، رنگهای مناسب شبتاب را روی تخم مرغ قرار دهید و سپس با یک مسواک قدری رنگ نقره‌ای و طلایی روی تخم مرغ افشانگری کنید.

 

 

خلاصه اینکه با قلمو، مسواک، اسفنج و انواع وسیله‌های متفاوت، می‌توانید رنگها را به روشهای مختلف به تخم‌مرغ برسانید؛ این گوی واین میدان.

سفیدی گیرای تخم مرغ، رنگ را صدا می‌کند و این شما هستید که می توانید درونیات، حس‌ها و یا هر چه را که دوست دارید از طریقه رنگها و نقشها روی این صفحه آهکی خالی کنید.

در تصویر زیر یک هنرمند با یک قلموی ظریف توانسته است این تخم مرغ را به وجود آورد.ما هم می توانیم نقشی از یک تنگ آب و ماهی قرمز بکشیم و با یک تیر، دو نشان بزنیم.

 

تبدیل تخم مرغ به یک جوجه که سبزینه بهاری به منقار دارد، یک ایده واقعا دوست‌داشتنی است . من که عاشقش شدم.

شاید بد نباشد تخم مرغ را تبدیل به یک ماهی قرمز کنیم و سپس تخم‌مرغ را در یک تنگ آب شناور کنیم. اینجوری دیگر نگران مردن ماهی‌های کوچولو نخواهیم بود.

 

 

 

اما خوب قرار بود ما روشهای ساده را با شما در میان بگذاریم و بنابراین هم اکنون سراغ روشی می‌رویم که برای پیاده‌سازی آن، حتی لازم نیست دست به قلمو و یا حتی ماژیک شوید.

۴- از اسپری رنگ استفاده کنید

اما رنگ کردن تخم مرغ می‌توانید ساده تر از دست به قلمو شدن باشد. مثلا شما می‌توانید رنگ را روی تخم مرغ اسپری کنید به همین سادگی:

 

 

 

۵- فروبردن تخم مرغ در رنگ

همچنین می‌توانید به جای کشیدن قلموی رنگی روی تخم‌مرغ، آن را در رنگ فروببرید و یک تخم مرغ رنگی خارج کنید.این کار را می‌توانید با رنگهای شیمیایی و حتی رنگهای طبیعی هم انجام دهید.

مثلا می‌توانید پوست پیاز و آب و کمی سرکه را بجوشانید و بعد تخم مرغ را در آن قرار بدهید تا رنگ قهوه ای بگیرد. اگر تخم مرغ را با برگهایی بپوشانید و با استفاده از جوراب، کیپ کنید و سپس در محلول رنگی قرار بدهید، می‌توانید یک تخم مرغ رنگی منقش به برگ، به به دست آورید.

 

در عکس زیر می‌توانید ببینید که با چه موادطبیعی‌ای چه رنگهایی می‌توانید به دست آورید.

 

 

۶- نشاندن نقوش کروات سیلک، به بدنه تخم مرغ با استفاد از جوشانده آب و سرکه

یک روش مشابه روش پیشین هم پیچاندن تخم مرغ در قسمتی از پارچه یک کراوات ابریشمی و قراردادن آن در جوشانده آب و کمی سرکه است.

 به این طریق رنگها و نقوش کراوات به تخم مرغ می‌نشیند.

 

 

 

برای ایجاد نقش روی تخم مرغها می‌توانید از روشهای ساده‌تری هم استفاده کنید مثلا یک تکه تور یا قلاب‌بافی را روی تخم‌مرغ فیکس کنید و روزنه‌ها را با روشی که می پسندید رنگ کنید مثلا می‌تواند رنگ را اسپری کنید.

 

 

۷- استفاده از لاک ناخن برای رنگ‌آمیزی مدل ابرو باد

من به شخصه در دسترس‌ترین ماده رنگی‌ای که در خانه دارم، لاک ناخن است.

شما هم می‌توانید از لاک‌های ناخنی که در حال منقضی شدن هستند برای رنگ‌آمیزی تخم مرغ استفاده کنید.

اگر دوست دارید از طرح ابر و باد استفاده کنید، می‌توانید قدری از رنگهای مورد علاقه خود را روی آب بریزید و با هم مخلوط کنید و سپس تخم مرغ را زیر رنگها بگیرید و خارج کنید و سپس اجازه دهید خشک شود. همین ایده را میتوانید با کرم ریش‌تراشی نیز پیاده نمایید.

 

 

۸- چسباندن پوسته خرد شده یک تخم مرغ رنگی به بدنه تخم مرغ دیگر

اما از میان تمام روشهای رنگ‌آمیزی تخم مرغ که در این مقاله ملاحظه می‌کنید، من رنگ آمیزی طرح موزاییک ر ا بیشتر می‌پسندم . در این روش، شما از خرده های پوسته تخم‌مرغی که به رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی شده، استفاده می‌کنید و آنها را به بدنه تخم‌مرغ دوم می‌چسبانید

.

 

 

۹- غلتاندن تخم مرغ آغشته به چسب، در اکلیل

درست است که در مورد آماده‌سازی تخم‌مرغ‌های هفت‌سین از اصطلاح “رنگ کردن”، استفاده می‌شود اما خوب شاید امروزه، به کار‌بردن اصطلاح “تزیین تخم مرغ” درست‌تر باشد.

 یک روش ساده برای این منظور، غلتاندن تخم مرغ آغشته به چسب، در اکلیل است.

 

 

۱۰- جلد کردن تخم مرغ با دستمال سفره

یک راه دیگر تزیین تخم مرغ نیز، جلد کردن آن با یک کاغذ زیبا و خوش نقش و نگار مناسب یعنی دستمال سفره‌های های زیباست.

 

 

یک راه راحت‌تر هم چسباندن نقوشی که از دستمال سفره جداشده‌اند به بدنه تخم مرغ است. این روش اخیر، هم راحت‌تر است وهم نتیجه کار تمیزتر از آب در‌می‌آید:

 

 

شما همچنین می‌توانید گلها و گیاهان طبیعی خشک شده را به بدنه تخم مرغ بچسبانید:

 

 

البته ما در این مقاله روشهای ساده را با شما در میان گذاشته ایم اما اگر شما عزیزان مجال و تمایل بیشتری برای صرف وقت برای تخم‌مرغهای عید دارید می‌توانید تزیینات سخت‌تری را برای به چالش کشیدن خود انتخاب کنید:

 

 

در خصوص انجام هر یک از ده روش و روشهای بیشتری که ذکر شد، دو نکته پایانی را اضافه می‌کنم: اگر تمایل دارید که رنگ آمیزی را روی تخم مرغ خالی انجام دهید،با زدن کمی ضربه توسط یک چاقوی کوچک به انتهای تخم مرغ، می‌توانید یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و چاقو را داخل نمایید تا غشای محتویات آن پاره شده و مواد داخل تخم مرغ بتواند به راحتی خارج شود.

 

 

همچنین برای زمانی‌که مواد رنگی مورد استفاده شما به گونه‌ای است که به سرعت خشک نمی‌شوند،می توانید در دو مرحله رنگ آمیزی را انجام دهید. یعنی بخشی از آن را رنگ کنید و پس از اینکه خشک شد بخش دیگر را رنگ کنید. چون به هر حال باید برای قرار دادن انگشتها، جایی وجود داشته باشد.

رنگ‌کردن تخم مرغ‌های هفت‌سین شاید تاکیدی است بر زاینده زندگی کردن و به جلوه درآوردن نماد زایندگی با رنگ.

 

 

لحظات زندگیتون زاینده،شاد و رنگی رنگی

نویسنده: معصومه غنیان

 

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us