وارد شوید ثبت نام کنید
جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۳

پیشنهادهای جذاب تزئین الویه برای جشن‌ها


سالاد اولویه یا استفاده از مواد اولیه مختلفی تهیه می‌شود ولی اغلب ایرانیان آن را با مرغ، خیار شور، سس مایونز، سیب زمینی و تخم مرغ درست می‌کنند. استفاده از هویج و نخود فرنگی نیز در این نوع سالاد مرسوم است. برخی از دستورها ذرت را نیز اضافه کرده‌اند و در برخی به جای مرغ از کالباس استفاده می‌شود. در دستور روسی این سالاد از گوشت استفاده شده است. بعد از تهیه این سالاد پر طرفدار نحو سرو شدن آن مشکل بزرگی است به خصوص که مهمانی یا جشن بزرگی داشته باشید. در اینجا چند مدل از انواع سرو سالاد اولویه را معرفی می‌کنیم.

سالادذد الویه مجلسی 
سالاد الویه قالبی
سالاد الویه رژیمی 
سالاد الویه توپی
سالاد الویه با نان تست
سالاد الویه ساده

استفاده از تارت آماده

استفاده از تارت‌های آماده یک نفره برای پذیرایی در مراسم جشن و مهمانی روشی ساده و شیک است. برای ارائه سالادهایی مانند اولویه می‌توانید از نوع نمکی تارت‌های تک نفره آماده استفاده کنید. این شیوه هم زیبا است و هم به تمیز بودن ظروف در طول مهمانی کمک می‌کند. دقت کنید که استفاده از تارت‌های شیرین فقط برای شیرینی‌ها مناسب است و غذاها را نباید در نوع شیرین آن قرار داد زیرا طعم غذا را از بین می‌برد.

ساندویچ سالاد اولویه

یک روش قدیمی ولی کاربردی برای ارائه اولویه در جشن‌ها و مهمانی‌ها استفاده از نان ساندویچی است. از نان ساندویچ سبوس‌دار نیز می‌توانید استفاده کنید. ساندویچ‌ها نیز مانع از کثیف شدن ظروف و به هم ریختگی میز می‌شوند و شیوه مناسبی برای پذیرایی در مهمانی‌های شلوغ هستند.

سالادذد الویه مجلسی 
سالاد الویه قالبی
سالاد الویه رژیمی 
سالاد الویه توپی
سالاد الویه با نان تست
سالاد الویه ساده

ساندویچ سالاد اولویه با نان تست

استفاده از انواع نان تست مانند نان تست لقمه‌ای و کوچک، نان تست سفید، نان تست هفت غله یا نان تست سیاه برای سرو اولویه مناسب است. می‌توانید پس از قرار دادن این سالاد بین دو نان تست آن را از وسط به صورت قطری برش دهید و ساندویچ‌های کوچک مثلی شکل را در سینی مناسب پذیرایی بچینید. نان‌های تست لقمه‌ای نیز برای این کار مناسب است. نان تست لقمه‌ای یک چهارم یک نان تست است و با برش دادن نان تست معمولی نیز می‌توانید خودتان آن را به شکل لقمه‌ای یا فینگرفود دربیاورید.

سالادذد الویه مجلسی 
سالاد الویه قالبی
سالاد الویه رژیمی 
سالاد الویه توپی
سالاد الویه با نان تست
سالاد الویه ساده

 

استفاده از قالب برای پذیرایی

سالاد اولویه شکلی خمیری دارد و به صورت معمول نمی‌توان آن را شیک یا زیبا سرو کرد ولی با استفاده از قالب‌های شیرینی‌پزی می‌توان به این سالاد فرم داد و آن را برای پذیرایی آماده کرد. استفاده از قالب‌های کوچک و تک نفره یا استفاده از قالبی بزرگ‌تر برای ارائه آن به صورت یک کیک زیبا مرسوم است. قالب‌های کوچک را در یک ظرف بزرگ قرار ندهید. هر تکه کوچک قالب‌گیری شده از سالاد را درون یک بشقاب یا ظرف کوچک قرار دهید تا استفاده از آن برای مهمانان راحت‌تر باشد.

سالادذد الویه مجلسی 
سالاد الویه قالبی
سالاد الویه رژیمی 
سالاد الویه توپی
سالاد الویه با نان تست
سالاد الویه ساده

سالاد اولویه در ظروف کوچک

سالاد اولویه را می‌توان در ظروف بسیار کوچک قرار داد و آن را به صورت تک نفره برای سرو آماده کرد. ظروف کوچک مرباخوری برای این کار مناسب است. از ظرف‌های گرد یا مربعی نیز می‌توانید استفاده کنید.

رولت اولویه برای پذیرایی

رولت اولویه شکلی زیبا مانند شیرینی دارد و به علت برش‌هایی که به این حجم زده‌اید سرو آن آسان‌تر است. اولویه را درون یک کیسه فریزر قرار دهید و مانند شیرینی رولت فرم دهید. می‌توانید آن را در قالب‌های شیرینی نیز قرار دهید و به صورت‌های مختلف کیک درآورید. سپس آن را با چاقوی تمیز به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید و به این نحو می‌توانید در زمان سرو هر تکه را به فردی اختصاص دهید و از کثیف شدن ظروف و ارائه نا زیبای آن جلوگیری کنید.

سالادذد الویه مجلسی 
سالاد الویه قالبی
سالاد الویه رژیمی 
سالاد الویه توپی
سالاد الویه با نان تست
سالاد الویه ساده

استفاده از فینگرفودها در مهمانی‌ها زیبا، شیک و جذاب است و پذیرایی جشن‌ها به این شیوه متداول شده است. استفاده از غذاهایی که با ذائقه ایرانی همخوان باشد و ارائه آن به‌صورت فینگرفود از هر نظر مهمانی شما را خاص و جذاب می‌کند و درعین‌حال طعم غذا و نحوه ارائه آن برای مهمانان نیز مطلوب و لذت‌بخش است.

 

تهیه و تنظیم: تیم محتوای تزول مارکت

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us