وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۴۲

زامبی‌های کوچولو، ماندن در خانه، خرید اینترنتی و کارهای خوب

ماندن در خانه، یکی از توصیه هایی هست که امروزه برای مبارزه معکوس با این زامبی های کوچولو موچولوی چین‌زاده، به همدیگه می‌کنیم. همین لشکر کر، و، نا (کرونا) رو می گم که ایشا… به زودی از نا مییفته که هیچ، از و جود یا اثرگذاری ساقط میشه.

ماندن در خانه
مقابله با کرونا

می خام از چند زاویه به این خانه‌مانی بپردازم. اسمشو قرنطینه خودساخته نمی زارم چون واقعا لزومی نداره که این اسم سنگین رو روش بزارم وقتی واقعا یک خانه‌مانی هست که می تونه فرصتی برای انجام کارهای عقب افتاده باشه.

در خانه ماندن امروز – در خانه ماندن ۵ سال پیش

در خانه ماندن امروز با در خانه ماندن ۵ سال پیش خیلی فرق داره. حتی بار اجتماعی متفاوتی هم داره . ۵ سال پیش در مورد افرادی که بیشتر روزشون رو در خانه میگذروندند با یک دلسوزی‌ای حرف می زدیم اما امروزه شاید حتی بسیاری از مدیران ارشد نیز کارشرکت را در خانه انجام می‌دهند.

چراکه امروزه با وجود اینترنت نه تنها مرزهای جغرافیای داره کم معنا می شه حتی دیوارهای خانه و شهرهم داره کم معنا می شه.

دیگه آدم از تو خونه ماندن چندان کسل نمیشه چون شاید فیزیکمون تو خونه باشه اما ازطریق اینتنرت میشه هوش و حواسمون را در دنیا بچرخونیم.

می تونیم نه تنها درمحله خودمون بلکه در محله های از کشورهای دور، پرسه بزنیم.

دهکده جهانی

اولین باری که فهمیدم سوپر مارکت آنلاین وجود داره

یادمه اولین باری که فهمیدم سوپر مارکت آنلاین وجود داره از این ایده خوشم نیومد. به خواهرم گفتم:« وجود فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی یا موبایل یا حتی لباس، یه توجیهی داره خوب. مجبور نیستی پاشی دو پست ماشین سوار شی تو آلودگی تهران تا مرکز شهر بری. همینطور می تونی اجناسی رو که خیلی ازشون سر درنمی یاری سر صبر و حوصله ببینی و توضیحاتشون رو بخونی بدون اینکه فروشنده بخاد با لفاظی، تو رو به نقطه ای برسونه که تو رودربایسی خرید بمونی.

اما سوپر مارکت آنلاین دیگه چه صیغه ای هست! باعث میشه دو قدم پیاده روی تا بقالی سرکوچه هم از زندگی مردم حذف بشه.»

خواهرم گفت:« کلا تو یه جوری موضع می‌گیری که انگار دانای کل هستی. همه چیز رو از یه زاویه خاص که فقط مختص زندگی خودته، می‌بینی و جالبه که این نگاهت رو به همه تسرّی و تعمیم می‌دی. در حالیکه خیلی هم آدم اهل گشت و سیاحت و بررسی میدانی هم نیستی که لااقل بدونی این طرز نگاهت به همه قابل تعمیم هست یا نه.»

در حالی که خیلی ناراحت شده بودم، گفتم:« من در مقام نظر میگم خانم خانوما. در مقام یه سیاستگذار امور کلان که صحبت نمیکنم علیا والا. در واقع دارم با صدای بلند فکر می‌کنم.»

گفت:« میشه خواهش کنم کمتر با صدای بلند فکر کنی. و تنها نتیجه پالوده و برررسی شده رو با صدای بلند عنوان کنی. من درس دارم نمی‌تونم دم به دقیقه به افاضات جنابعالی گوش فرادهم.»

گفتم:« دماغ فیل، بلنده بیفتی می‌شکنی. بیا رو دماغ پشه بشین.

زاویه دیدی که خوب نیست

گفت: « ببین عزیزم می دونم داری یه نظری که در وهله اول از ذهنت گذشته رو بیان می‌کنی که یه گفتگویی شکل بگیره و درجریان نظرات بقیه هم قرار بگیری و یه گپی هم زده باشی. می دونم عزیزم. اما خوب همون با خودتم که فکر می‌کنی، زاویه دیدت رو عوض کن.

این زاویه دیدت در خیلی چیزها تکرار میشه و زاویه خوبی نیست. خودتم یه مخاطب خودتی که از خودت تاثیر می‌گیری.چرا باید در برابر اغلب امور یه موضع کوته‌بینانه از خودت نشون بدی. من خواهرتم و می شناسمت بقیه که نمی شناسنت، از روی حرفات قضاوتت می کنند.

مثلا اینکه میگی سر هر کوچه ای سوپرمارکت هست. کی گفته اینجوریه؟ تو محله ما رو نگاه نکن که بافت قدیمی داره. خیلی جاها و حتی شاید بیشتر جاها بین اولین سوپری تا خونه آدم کلی فاصله است مخصوصا مناطق تازه ساز.

یا اینکه میگی دو قدم پیاده روی هم حذف میشه از زندگی مردم. بله خوب این تهدید وجود داره اما نمیشه یک کار مفید برای جامعه رو به خاطرعده ای از هموطنان با اراده های ضعیف، مسکوت گذاشت.

به هر حال وجود فروشگاه اینترنتی در هر زمینه ای کار خوب و مفیدی هست چون موجب افزایش دسترسی میشه و این یعنی رفاه.

سوپرمارکت انلاین تزول
ماندن در خانه

خیلی وقتا وجود چنین رفاهی حتی واجب و ضروری هست

یک موقعی حتی اگه سوپری، همسایه بغلی خونه هم باشه تو توان مراجعه نداری. بیماری و توان پوشیدن لباس و سرپا ایستادن نداری. یه موقعی یک نفر نوزاد داره و تمام وقت باید ازش مراقبت کنه. یک نفر مشکلات حرکتی داره مثلا یک خانم پیر با انواع مشکلات زانو و کمر. یک نفر اصلا در شرایطی است که حال و حوصله و یا نای بیرون رفتن نداره مثل ساعات قبل از افطار.

گاهی یک نفر محدودیت زمانی داره مثل دانشجویی در شب امتحان یا فردی که می خاد مهمونی بده و کلی کار داره و ترجیح میده زمان خرید مواد غذایی و تنقلات و نوشیدنی و چی و چی رو ذخیره کنه، خود نظافت و آشپزی به اندازه کافی، وقت گیر هست و …

خرید اینترنتی مایحتاج خانه
ماندن در خانه

بنابراین وجود فروشگاه اینترنتی خوبه. حالا اگر موجب بشه که یه عده ای کم تحرک بشن. نمیشه به خاطر یک دسته از مردم با همت کمتر، دسته بزرگی از مردم رو از داشتن امکانات مفید،محروم کرد. همون عده ای که اراده تحرک داشتن ندارن مگر اینکه اون تحرک برای امور روزمره لازم باشه.

آیا درسته به خاطر توجه به این فرد، از یک خانم یا آقای تنهایی که تازه عمل جراحی انجام داده و بهتره که در خانه استراحت کنه،غافل بشیم؟»

گرچه اول که خواهرم منو زیر سوال برده بود احساس مظلومیت کرده بودم و فکر می‌کردم که الکی محکومم کرده . اما حالا درکش می‌کردم. او راست می‌گفت. آخه معمولا اون طفلک مخاطب بلند فکر کردنهای من بود. خوب وقتی معمولا این فکرها از زاویه ای مطرح بشه که او نمی‌پسنده ، واقعا آزاردهنده میشه براش. حالا فکر می‌کردم واقعا چه حرف کوته بینانه‌ای زده بودم. و واقعا چرا باید تلسکوپ دیدم را رو جهتی تنظیم کرده باشم که غالبا چنین منظری داشته باشم.

وقتی خواهرزاده‌ام به زامبی‌ها اشاره کرد

خواهر‌ زاده عزیزم که معمولا با چشمان پر از برق کنجکاوی و زبان شیرینش( و افکار بکری که هنوز با ترسها و ناامیدی‌های بزرگسالی شرطی و مثله نشده)در گفتگوهای ما شرکت می‌کنه، گفت: تازه خاله اگه زامبی‌ها حمله کنند از گرسنگی نمی‌میریم. می‌توانیم اینترنتی سفارش دهیم و با هواپیماهای کوچولوی بدون رارنده (راننده)، خریدها را بیاورند در حیاط خانه مامان بزرگ خالی کنند.

آن وقت این حرف به نظرم کودکانه می‌آمد.آن وقت در خاطرم نمی‌گنجید که زامبی‌ها می‌توانند در ابعاد نانو باشند و با سرعت ترسناکی منتشر شوند به طوریکه توصیه شود بهترین راه در امان ماندن از آنها، ماندن در خانه باشد.

منظورم همین ویروس کرونا است که با تمام کوچکی اش، نخوتهای بزرگ ما را به مبارزه طلبیده.

مقابله با کرونا
ماندن در خانه

فکرش را بکنید اینکه بخواهید خودتان را در خانه قرنطینه کنید و بدانید سوپرمارکتهای آنلاین وجود دارند که مایحتاج شما را تا دم در خانه می آوردند. این موضوع می تواند چه آرامش خاطری با خود داشته باشد. شما می‌توانید خریدها را از همان دم در ضد عفونی کنید.

حالا که ماندن در خانه یک توجیه منطقی عالی دارد…

حالا که ماندن در خانه یک توجیه منطقی عالی دارد این فرصتی است بزرگ برای پرداختن به بسیاری از کارها.

شاید اگر ماندن در خانه فقط به نفع خودمان بود آنقدر احساس راحتی وجدان نداشتیم که به کارهای عقب مانده مورد علاقه‌امان بپردازیم. شاید در آن صورت گوشه ای از ذهنمان، به این زمان خانه‌مانی قدری برچسب بطالت و کسالت می‌زدیم. اما حالا …

اما حالا که ماندن در خانه می‌تواند به نفع دیگران هم باشد و از اشاعه ویروس به دیگران نیز جلوگیری کند دیگر ناخودآگاهمان برچسب بطالت به زمانمان نمی زند و می‌توانیم با سبکی وجدان به کارهایی که قبلا به آنها اولویت نمی‌دادیم اما واقعا مهم بودند بپردازیم:

تماس تلفنی یا چت تصویری

می‌توانیم به بزرگترها و دوستانی که همواره خودمان را ملامت می کردیم که به آنها زنگ نمی زنیم، زنگ بزنیم . یا با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مثل واتساپ و اوو، چت تصویری انجام بدیم.

ماندن در خانه

سامان‌دهی بهتر خانه

می‌توانیم با پادکستهای مورد علاقه امان گوش دهیم و خانه تکانی کنیم. نظم و ترتیبهای جدیدی در خانه ایجاد کنیم، دسترسی ها را بهتر کنیم و از سامان‌مند تر شدن خانه لذت ببریم.

پختن غذاهایی که قبلا نپخته ایم

می توانیم غذاها یا خوراکیهای جدیدی را که می خواستیم در یک فرصت مناسب پختنشان را تمرین کنیم، در دستور کار قرار دهیم . حتی می‌توانیم خودمان را به یوتیوب گردی دعوت کنیم در زمینه آشپزی ملل و یا هر زمینه دیگری که دوست داریم .

یوتیوب‌گردی

یوتیوب یک شبکه اجتماعی فیلم‌محور بین‌المللی است. می توانید در آن گردشگری در شهرهای مختلف دنیا را سرچ کنید، موسیقی‌های فولکور دنیا را سرچ کنید و خودتان را به یک گردش مجازی دور دنیا ببرید. حتی می‌توانید اخبار روز دنیا را هم از این طریق دنبال کنید. خوبی کستباکس و یوتیوب در این است که می توانید سرعت پخش آنها را دو برابر کنید. اگر شما هم مثل من از کندی سخنان اخبارگوها و سخنرانان اذیت می شوید، به این شبکه های اجتماعی جذب خواهید شد.

کارهای عقب‌افتاده کوچولو

می توانید گیاهانی را که در آب گذاشته بودید و مدتهاست که ریشه داده‌اند بکارید. می توانید به آلبوم عکسهای قدیمی سری بزنید و سامانشان دهید. می توانید صفحه اینستاگرامتان را پاکسازی کنید. صفحه ها را بررسی کنید و آنها را که برایتان جالب نیست حذف کنید و صفحه های جدیدی را برای دنبال کردن انتخاب کنید. همینطور حافظه گوشی و کامپیوترتان را پاکسازی کنید. می توانید قدری با خودتان خلوت کنید و چند صفحه ای بنویسید و به جمع و جور شدن روان و برنامه های ذهنی تان کمک کنید. می توانید یک کتاب دست گیرید و به خلسه ناب مطالعه خودتان را دعوت کنید و استرسها و هیاهوهای دنیا را برای مدتی به حال خودش رها کنید و …

هنر به خرج دادن روی لباسهایی که دوستشان دارید

می توانید سراغ برخی لباسهایتان بروید و روی آنها گلدوزی انجام دهید. مخصوصا اگر لک‌هایی روی لباس به وجود آمده که نتوانسته اید رفعشان کنید یا دچار پارگی یا آسیبی شده اند. با دوختهای بسیار ساده می توان گلدوزهای بسیار دلپسند و مدرنی درست کرد.

ترمیم لباس
ماندن در خانه

سر زدن به دنیای هنر

هنر ، انبانی از تمدد اعصاب است؛ این بقچه را در این روزها باز کنید. اگر هنر خاصی در این سالهای اخیر با زندگی شما همراه نبوده است می توانید سراغ اینترنت بروید و یک هنری را که می پسندید انتخاب کنید و زمانی را به آن اختصاص دهید. هنری که موجب شود بتوانید ضمن تجربه فراغت خاطر، یک اثر زیبا درست کنید. مثلا یک دامن حاشیه دوزی شده یا یک کتابچه نمدی با سوژه های متحرک برای کودکی که در خانواده دارید.. .

ماندن در خانه
گلدوزی در خانه

درست کردن عیدی کار دست

به امید خدا این روزها می‌گذرد و عید از راه می رسد چه خوب که برای عید هم آمادگی داشته باشیم و زیرزیرکی به اسم قرنطینه خانگی،کارها را پیش برده باشیم وحتی بیش از سالهای دیگر برای عید آماده شده باشیم. مثلا می توانید شروع کنید به تخم مرغ رنگ زدن، یا درست کردن سنبلهای سفره هفت سین. همچنین می توانیم با استفاده از هنرهایی که از آن حرف زدم، عیدی‌هایی برای عزیزانمان آماده کنیم . لباسهایمان را رنگی از زیبایی های به روز بزنیم با هنرهای مدرن که به راحتی می توان در اینترنت از آنها اطلاعات کسب کرد. همچنین چیدمان و دکوراسیون خانه امان را خوشتر از قبل کرده باشیم وحتی خانه تکانی را تمام کنیم…

ماندن در خانه

روز مبادای اجتماعی

شاید این روزها یکی از بزرگترین روزهای مبادای اجتماعی درطول زندگی من است. وقتی بچه بودیم مامان زیاد از روز مبادای فردی و لزوم داشتن پس انداز و غیره حرف می زد اما من هیچ وقت به روز مباداهای اجتماعی فکر نکرده بودم شاید به خاطر اینکه بیشتر درگیر بهبود دادن نابه سامانی های شخصی خودم بودم اما امروز می توانم بفهمم که وجود برخی چیزها حتی اگر ظاهرا توجیه اجتماعی قابل توجهی نداشته باشد می‌تواند در روز مبادا یک گزینه حیاتی باشد.

شاید سوپرمارکتهای آنلاین موجب کم تحرکی برای افراد شود اما برای بسیاری دیگر می تواند موجب ذخیره کردن زمان برای داشتن تحرک به سبک دلخواه خودشان شود. شاید بتوان زمان ذخیره شده خرید را به یک گشت در کوهستان نزدیک محله اختصاص داد.

سوپرمارکت آنلاین یک گزینه عالی برای روزهای مباداست روزهایی که ممکن است شهر چندان امن نباشد. به هر دلیل.

به دلیل وجود ویروسهای تنفسی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی و کرونا و .. و یا وجود ریزذرات آلاینده هوا و یا وجود ویروسهای بزرگتر که از قضا ممکن است از نوع انسانی باشند و …

مقابله با کرونا
ماندن در خانه

از خوبی های کرونا

کرونا باعث شد که بیش از همیشه در برابر ویروسهای سرماخوردکی و آنفولانزا مقاوم شویم زیرا توصیه‌های بهداشتی مقابله با ویروس را به خوبی یادگرفتیم و ملکه ذهنمان شد. شاید قبلا متوجه نبودیم که در طول روز بارها دستان نشسته خود را به چشم و بینی خود می زنیم، اما حالا هوشیار شده ایم. حالا می دانیم که عطسه و سرفه کردن در دست، می تواند به قیمت جان یک نفر دیگر تمام شود و تا چه اندازه ناشایست است.

پیشگیری از کرونا
ماندن در خانه

شاید قبلا متوجه نبودیم که دست دادن با توصیه سازمان بهداشت جهانی چقدر بهتر از دست دادن به شیوه مرسوم است – که کف دستها ار که منبع میکروب هستند- به هم می چسبانیم. حالا به راحتی می‌توانیم هر از گاهی دستگیره‌ها و کلیدها و سطوح را ضد عفونی کنیم و بدانیم که کار مهمی می‌کنیم مخصوصا در فصول سرد سال. حالا کلی دانش در مورد تغذیه سالم و مفید، تغذیه ای که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند و … داریم که در تمام سالهای عمرمان می‌توانیم از این دانش ها به نفع سالم تر و آسوده‌تر زندگی کردن بهره‌مند شویم.

سوپرمارکت آنلاین تزول

سلامتی و سرور شما آرزوی من است

نویسنده: معصومه غنیان

تهیه شده در گروه تولید محتوای سوپرمارکت آنلاین تزول

منبع : وبلاگ تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us