وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۳۰

غذاهای حاضری که در خانه تکانی می‌توانید بپزید

سختی و استرس خانه تکانی به کنار، دغدغه بسیاری از ما این است که در این شلوغی و به هم ریختگی وقت و انرژی کافی برای آشپزی نداریم. نمی‌توانیم مانند قبل برای آشپزی وقت بگذاریم و مدام غذا را چک کنیم. به خصوص اینکه اکثر وسایل آشپزی سر جای خود نیستند و کابینت‌ها خالی‌اند و همه چیز به هم ریخته‌است!

خانه تکانی
خونه تکونی 
غذای حاضری
غذاهای حاضری با مرغ
غذاهای حاضری با تخم مرغ
غذای حاضری برای ناهار
غذای حاضری با قارچ

برای خلاصی از این وضعیت سه راه وجود دارد:

 1. از بیرون غذا سفارش بدهیم.
 2. غذاهای حاضری درست کنیم که سریع آماده شود و انرژی زیادی از ما نگیرد.
 3. غذاهایی درست کنیم که نیاز به سر زدن مداوم نداشته باشند تا به کارهای دیگرمان برسیم.

مورد اول که موضوع بحث ما نیست چون هر روز نمی‌توان از بیرون غذا سفارش داد. به این دلیل که هم هزینه‌بر است و هم زیاد سالم نیست بنابراین به دو مورد بعد می‌پردازیم.

غذاهای حاضری و سریع

غذاهای حاضری را می‌توانید به دو صورت گرم و سرد تهیه کنید.

غذاهای حاضری گرم

می‌توانید با کمی تنوع در عادات غذایی‌تان این روزهای خانه تکانی را لذت بخش و خاطره انگیز کنید. می‌توانید با استفاده از غذاهای حاضری نیمه آماده و تهیه غذاهای سریع، وقت بیشتری برای استراحت بعد از خانه تکانی داشته باشید.

ناگت مرغ: در ویترین فریزر اکثر سوپرمارکت‌ها از جمله تزول مارکت، ناگت مرغ نیمه آماده وجود دارد. کافی است آن را سرخ کنید. بچه‌ها عاشق آن خواهند شد.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده ، ناگت مرغ

انواع کوکو: کوکوها جزو سالم‌ترین و سریع‌ترین غذاها هستند که در مدت کوتاهی تهیه می‌شوند. در روزهای خانه تکانی حتما نان باگت در فریزر داشته باشید تا بتوانید انواع ساندویچ‌ها را بدون نگرانی از کثیف شدن مقدار زیادی ظرف تهیه کنید.

خوراک مرغ: برای اینکه نخواهید وقت زیادی صرف دم کردن پلو بکنید و مرتب به آن سر بزنید می‌توانید مرغ را به صورت خوراک همراه با سبزیجات بپزید و با نان سرو کنید. برای این خوراک سریع از سینه مرغ استفاده کنید که سریع‌تر می‌پزد. انواع سبزی و صیفی را مثل کدو، هویج، سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، نخود فرنگی و… را همراه با سینه مرغ بپزید.

فلافل: تهیه مواد فلافل به صورت خانگی واقعا وقت‌گیر است. به خصوص اینکه نخود را باید از ۲۴ ساعت قبل خیس کرده باشید. خوشبختانه فلافل‌های نیمه آماده و حتی پودر فلافل در سوپرمارکت‌ها یافت می‌شود. کافی است یک بار آن را امتحان کنید.

ساندویچ مرغ: اگر از روز قبل مرغ پخته شده در یخچال دارید می‌توانید آن را ریش ریش کنید و با اندکی روغن تفت بدهید، کمی ادویه اضافه کنید و به صورت ساندویچ سرو کنید. ساندویچ‌ها در روزهای خانه تکانی نجات بخش هستند!

پاستا: هر چیزی را به عنوان سس پاستا استفاده کنید نتیجه عالی خواهد بود. از ترکیب گوجه و سیر و ریحان تفت داده شده در روغن زیتون بگیرید تا ترکیب سبزیجات مخلوط و کدو و بادمجان. اگر وقت یا حوصله یخ‌زدایی گوشت چرخ کرده را برای پخت ماکارونی ندارید می‌توانید مایه آماده آن را از سوپرمارکت تهیه کنید. لازم نیست پاستا را دم کنید. همین که سس را با پاستای آبکش شده یک دقیقه تفت دهید کافی است.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده ، ماکارونی

سوخاری‌ها: اگر از روغن مناسب برای سرخ کردن استفاده کنید سوخاری‌های نیمه آماده می‌توانند غذایی سالم در روزهای خانه تکانی برای خانواده شما باشند. شنیسل مرغ، میگو سوخاری، کراکت سیب زمینی، کوردون بلو و…را به راحتی می‌توانید از فروشگاه تزول مارکت سفارش دهید.

چیکن استروگانف: برخلاف اسم پیچیده‌اش غذای ساده و سریعی است و می‌توان با کمی اغماض آن را جزو غذاهای حاضری به حساب آورد. سینه مرغ را باریک می‌برید و با پیاز و کره تفت می‌دهید. قارچ را اضافه می‌کنید و با سس بشامل و خامه می‌گذارید بپزند. به جای سیب زمینی سرخ کرده هم می‌توانید از چیپس خلالی استفاده کنید.

خورش آماده: اگر دلتان برای یک غذای درست و حسابی با پلو تنگ شده و از غذاهای حاضری خسته شده‌اید کافی است برنج را دم کنید و خورش‌های آماده را از نزدیک‌ترین سوپرمارکت محل سفارش دهید. انواع خورش‌ها را خواهید یافت: قرمه سبزی، فسنجان، قیمه و حتی کوفته!

کباب تابه‌ای: با گوشت چرخ‌کرده می‌توانید غذاهای حاضری سریع زیادی درست کنید که سریع‌ترین و شاید خوشمزه‌ترین آنها کباب تابه‌ای باشد. می‌توانید مایه گوشت چرخ‌کرده و پیاز را به همبرگر هم تبدیل کنید تا مجبور به پختن برنج نشوید.

تن ماهی: کنسروها برای همین روزها هستند. پر طرفدارترین کنسرو هم تن ماهی است که هم به صورت سالاد می‌توانید آن را میل کنید و هم همراه پلو. انواع و اقسام طعم‌ها و ترکیب‌های آن هم در سوپرمارکت‌ها موجود است.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده ، تن ماهی

سایر غذاهای حاضری که می‌توانید به صورت نیمه آماده تهیه و در خانه درست کنید: پیتزا منجمد یا نان پیتزا، سمبوسه نیمه آماده، خوراک لوبیا، انواع غذا با سوسیس، نودل و حتی کوکوهای نیمه آماده.

غذاهای حاضری سرد

برای تنوع و مخصوصا وعده شام در روزهای خانه تکانی به خصوص موقع تمیز کردن گاز می‌توانید از غذاهای حاضری سرد استفاده کنید.

انواع سالاد: خوردن سالاد در وعده شام می‌تواند به کاهش وزن هم کمک کند. انواع سالاد با کاهو، اسفناج، تن ماهی، کرفس و حتی انواع میوه می‌تواند یک وعده غذای شما را تشکیل دهد. به خصوص برای شام چون قرار نیست فعالیت بدنی سنگینی انجام دهید. سالاد پاستای آماده هم گزینه خوبی برای شام یا ناهار شماست.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده

سالاد الویه هم گزینه خوبی است اما تهیه آن وقت گیر است و مواد اولیه آن نیاز به پخته شدن دارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم سالاد الویه را به صورت آماده تهیه کنید. انواع سالاد الویه هم با کالباس و هم با مرغ وجود دارد.

ساندویچ و کلاب: این ساندویچ‌های آماده برای مواقعی که واقعا گرسنه هستید و آمادگی تهیه غذا ندارید یا یخچال و فریزر را بیرون ریخته‌اید گزینه مناسبی هستند. به ویژه اینکه تقریبا در همه سوپرمارکت‌ها یافت می‌شوند. قبل از مصرف حتما تاریخ تولید و انقضای آنها را چک کنید.

ژامبون: با تهیه ژامبون‌های باکیفیت یا کالباس‌های گیاهی می‌توانید یک وعده غذایی سریع و خوشمزه را تدارک ببینید. ژامبون را می‌توانید در سالادهایتان هم استفاده کنید.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده

غذاهای حاضری با آرام‌پز و پلوپز

علاوه بر این غذاهای سریع، می‌توانیم غذاهایی درست کنیم که پخت آنها طولانی است ولی چون نیاز به سرزدن مداوم ندارند وقت زیادی از ما نمی‌گیرند و می‌توانیم در هنگام پخت، به بقیه کارهایمان برسیم.

اگر آرام‌پز و پلوپز در اختیار داشته باشیم می‌توانیم انواع خورش‌ها را طی مدت طولانی بپزیم و خیالمان راحت باشد که غذایمان نمی‌سوزد. حبوبات، گوشت و سایر مواد دیرپز را می‌توانیم از شب قبل در آرام پز بار کنیم و فردا ناهاری لذیذ همراه با خانواده میل کنیم.

اگر آرام‌پز ندارید، از شعله پخش کن زیر قابلمه استفاده کنید و آب زیادی در قابلمه بریزید. غذاهایی مثل قرمه سبزی، آبگوشت، گوشت گردن یا ماهیچه، خوراک لوبیا و… را می‌توان به این صورت تهیه کرد.

خانه تکانی، خونه تکونی، غذای حاضری، غذاهای حاضری با مرغ، غذاهای حاضری با تخم مرغ، غذای حاضری برای ناهار،غذای حاضری با قارچ، غذای آماده

نگاهی به ویترین محصولات غذایی آماده تزول مارکت

نویسنده: شبنم رضا

*پیشنهاد خریدی آسان و به صرفه از سوپرمارکت آنلاین تزول
لینک نصب اپلیکیشن تزول مارکت
لینک خرید از سایت تزول مارکت

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

 • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
 • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
 • به شهر ما هم بیایید.
 • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
 • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
 • مرسی به محله ما هم اومدین.
 • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
 • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us