وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۴۴

معرفی فاکتورهای خطرزا برای قلب

قلب در کنار عواملی همچون فشارخون و کلسترول بالا و سابقه مصرف دخانیات، فاکتورهای خطرزای دیگری وجود دارند که فرد را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار می‌دهند.

از جمله فاکتورهایی که سلامت قلب را به خطر می‌اندازند و ممکن است افراد از تأثیرات آن‌ها اطلاعی نداشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تنهایی: مطالعه انجام شده در دانشگاه یورک نشان می‌دهد افرادی با ارتباطات اجتماعی ضعیف یا افرادی که احساس تنهایی دارند در مقایسه با افرادی که از روابط اجتماعی مطلوب برخوردارند ۲۹ درصد بیشتر در معرض ابتلاء به بیماری قلبی و ۳۲ درصد بیشتر در معرض سکته مغزی هستند. عدم استفاده از نخ دندان: وضعیت لثه و دندان‌ها با سلامت قلب مرتبط هستند.

همچنین مطالعات متعددی انجام گرفته که تأیید کننده ارتباط بین سلامت نامطلوب دندان‌ها و بیماری قلبی است زیرا خونریزی و التهاب لثه شرایطی فراهم می‌سازد تا باکتری‌ها از دهان وارد جریان خون شود که التهاب را به دنبال دارد و شرایطی را به وجود می‌آورد که به بیماری قلبی منجر شود.

مشکلات بارداری: در حالی که به نظر آنچه زنان در دوران بارداری تجربه می‌کنند نمی‌تواند تأثیری روی سلامت قلب داشته باشد اما بررسی‌ها عکس این باور را تأیید می‌کنند. طبق مطالعات انجام گرفته فشار خون بارداری، دیابت بارداری، پری اکلامپسی و اکلامپسی، خطر ابتلاء به بیماری قلبی عروقی را افزایش می‌دهند.

قلب درد 
قلب درد عصبی 
قلب درد برای کوکان 
قلب درد و تنگی نفس
قلب درد و حالت تهوع
قلب درد در نوجوانی
بیماری قلب مادرزادی
بیماری قلبی در کودکان
بیماری قلبی چیست

آسیب‌های روحی: ضربه‌های روحی ناگهانی همچون مرگ یکی از اعضای خانواده یا سانحه رانندگی می‌تواند موجب بروز مشکلات قلبی شود. استرس شدید افزایش آدرنالین را به دنبال دارد و باعث بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون می‌شود. سخت به خواب رفتن: نداشتن خواب کافی و بیدار شدن‌های پی در پی در طول شب باعث بالا رفتن فشار خون و افزایش ضربان قلب می‌شود.

استعمال سیگارهای الکترونیکی: در حالی که سیگارهای الکترونیکی جایگزینی برای سیگار معمولی هستند، نمی‌توانند برای سلامت قلب مفید باشند. مبتلایان به سرطان: در حالیکه درمان سرطان و شیمی درمانی برای مقابله با این بیماری اثربخش است اما با عارضه جانبی مهم برای قلب همراه است. مصرف برخی از داروها و شیمی درمانی بیماری ماهیچه قلب را به همراه دارند.

منبع : ایسنا گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us