وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۳۱

لطفا نان را در یخچال نگه ندارید

نگهداری نان چند نکته ساده دارد اما نتیجه‌ ای درخشان. نانی که درست نگهداری شود، همان طعم لطیف و عطر و بوی مست کننده نان تازه را دارد.

بی‌مقدمه بگویم که نان را نباید در یخچال نگهداشت. محیط یخچال موجب می‌شود که آب موجود در بافت نان، نشاسته موجود در نان را کریستالیزه کند. کریستالیزه شدن نشاسته داخل نان، موجب سفت شدن آن و از بین رفتن لطافت خوشایندی می‌شود که همراه با گاز زدن نان، حس می‌کنیم.

نان 
نان بربری 
نان بربری در تهران 
نان بربری در خانه 
نان بربری گرد
نان بربری و سبزی
نان بربری و چای شیرین

خوب اگر یخچال جای مناسبی برای نگهداری نان نیست پس نان را درکجا باید نگه داشت؟ وقتی نان می‌خرید آن را به دو بخش تقسیم کنید: بخش کوچکی از آن را در آشپزخانه نگهدارید -برای مصرف یکی دو روز جاری- و بقیه را در فریزر نگهداری کنید.

نان 
نان بربری 
نان بربری در تهران 
نان بربری در خانه 
نان بربری گرد

فریزر آب بین بافتی نان را منجمد می‌کند و مانع از آن می شود که ذرات نشاسته را کریستالیزه کند. به همین دلیل است که وقتی نان خارج شده از فریزر را داخل تستر گذاشته و خارج می‌کنید، انگار که نان تازه را از تنور خارج کرده باشید.

نان 
نان بربری 
نان بربری در تهران 
نان بربری در خانه 
نان بربری گرد
نان بربری و سبزی
نان بربری و چای شیرین

اگر وسیله گرمایشی خانه شما بخاری است، می توانید از آن به عنوان یک تستر عالی استفاده نمایید.

نان را به اندازه‌های مناسب بریده و در نایلونهایی که ضخامت کافی دارند، قرار دهید. قدری از سر نایلون را برگردانید تا هنگایکه بسته‌های نان را از یخچال برمی‌دارید، خرده های نان یا دانه‌های کنجد موجود در نایلون به داخل فریزر نریزد. برای این منظور بهتر است از نایلونهای زیپ‌کیپ استفاده کنید تا در آنها کاملا بسته شود. همچنین باز نبودن در نایلکس موجب می‌شود که نان بوی فریزر نگیرد. بسته‌بندی را به گونه‌ای انجام دهید که حتی الامکان هوای کمتری داخل نایلون باقی بماند.

نان 
نان بربری 
نان بربری در تهران 
نان بربری در خانه 
نان بربری گرد
نان بربری و سبزی
نان بربری و چای شیرین

نان‌ها را بعد از قدری خنک شدن بسته بندی کنید تا به اصطلاح عرق نکند.. رطوبت ایجاد شده بین نانها و جداره کیسه نان، در حالتی که نان قبل از خشک شدن ذخیره شود، فضای مناسبی برای کپک‌زدگی ایجاد می‌کند.

 

برش نان با کاتر و چاقوهایی که شکم بزرگی دارند راحت‌تر از برش با چاقوی معمولی یا قیچی است. اگر می خواهید که هنگام بسته‌بندی نانها، ریخت و پاش کمتری را تجربه کنید می‌توانید از نانوا بخواهید که نان را برش داده سپس در اختیار شما قرار دهد. برخی از نانوایی‌ها این کار را انجام می‌دهند. در غیر این صورت می‌توانید هنگام مراجعه برای خرید نان، یک کیسه تمیز و یک کاتر با خود ببرید و با نانهای آماده بسته‌بندی به خانه برگردید.

نان 
نان سنگک
نان سنگک تورنتو 
نان سنگک تازه
نان سنگک با پنیر
نان سنگک با آبگوشت

همچنین اگر نان بربری نان انتخابی شماست، قبل از برش دادن، پشت نان را برس بکشید تا خرده‌های چوب اره ،از سطح نان دور شوند.

نویسنده: معصومه غنیان

 

منبع : تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

  • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
  • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
  • به شهر ما هم بیایید.
  • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
  • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
  • مرسی به محله ما هم اومدین.
  • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
  • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us