وارد شوید ثبت نام کنید
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۵۴

۴ روش نگهداری قارچ بدون سیاه شدن آن

۴ روش نگهداری قارچ به طوریکه رنگ قارچ ها سیاه نشوند عبارتند از:

* استفاده در ظرف دربسته‌ای که داخل آن پارچه پهن شده

* بلانچ کردن

* کنسرو کردن

* تفت دادن

مصرف قارچ تازه

مصرف قارچ تازه

آیا شما از افرادی هستید که هر روز از خانه خارج می‌شوید مثلا برای پیاده روی یا برگرداندن بچه ها از مدرسه و ‌… ؟ در این صورت، فرصت دارید که قارچ یا سایر مواد غذایی را تازه به تازه مصرف کنید. دست کم می توانید پس از یکی دو روز نگهداری در یخچال آنها را استفاده کنید. در این صورت شما نیازی به کار خاصی برای افزودن به زمان نگهداری قارچ ندارید.

همینجا گفتنی است که امروزه امکان خرید اینترنتی نیز به گزینه‌های خرید مایحتاج خانه اضافه شده است. شما می‌توانید مواد غذایی همچون قارچ و لبنیات و …. را از سوپرمارکتهای آنلاین نیز خریداری نمایید. در این صورت با وجود داشتن مشغولیتهای زیاد نیز می‌توانید قارچ تازه استفاده نمایید. نکته جالب این است که برخی از این سوپرمارکتها به جهت زیرپوشش داشتن مغازه های محلی، می‌توانند در زمانی کمتر از یک ساعت،خرید شما را به دستتان برسانند.

خرید اینترنتی قارچ

اما شما به هر دلیل ممکن است در هر بار خرید، میزان زیادی از مواد غذایی اعم از سبزیجات گوناگون مثل قارچ بخرید. برخی از این دلایل ممکن است دور بودن میدان تره بار از منزل یا داشتن نوزاد باشد. مراقبت از نوزاد تقریبا یک کار تمام وقت است که مجال انجام کارهای بسیاری را تنگ می‌کند.در این صورت چه بهتر که ترفندهای افزایش ماندگاری مواد غذایی را بدانیم.

در این راستا پیش از این ۱۰ راهکار اساسی برای نگهداری طولانی مدت سیب زمینی را مرور کردیم و هم اکنون با ما همراه باشید تا روشهایی را برای افزودن به زمان ماندگاری قارچ، با هم مرور کنیم:

نگهداری قارچ در پاکت کاغذی

احتمالا همه متوجه شده‌ایم که وقتی قارچ را در همان نایلون خریدش در یخچال می‌گذاریم پس از مدتی رنگ زیبای سفیدش را از دست می‌دهد. دم دستی‌ترین کار برای حفظ رنگ قارچ و جلوگیری از سیاه شدنش، قرار دادن قارچ در پاکت کاغذی به جای نایلون است. چون در پاکت بر خلاف نایلون، عرق نمی‌کند.

نگهداری قارچ در پاکت

قارچ نشسته ماندگاری بهتری دارد

توجه داشته باشید که قارچ نشسته ماندگاری بهتری دارد. در اینجا خوب است به شستن قارچ هم اشاره کنیم. برای شستن قارچ، بهترین کار این است که سیاهی‌های روی قارچ را با یک اسکاچ بشویید. زیرا اگر بخواهید آنها را با چاقو رفع کنید، کار وقتگیری خواهدبود. همچنین خیساندن قارچ در آب‌نمک به منظور شستشوی راحت‌تر آن، موجب پلاسیده شدن قارچ‌ها می شود.

نگهداری قارچ به صورت نشسته

نگهداری قارچ در ظروف دربسته

دقت داشته باشید که هر کدام از ما چندین بار در روز در یخچال را باز می‌کنیم و چه بهتر که چیدمان یخچال نیز زیبا باشد. بهتر است به جای مشاهده نایلون‌ها و پاکتهای کج و کوله در یخچال، ظرفهای مرتب و زیبا چشمهای ما را نوازش دهند.

بنابراین در یک ظرف یخچالی پلاستیکی، پارچه یا دستمال کاغذی آشپزخانه پهن کنید و قارچها را در آن قرار دهید. اگر ظرف بزرگ است می توانید لابه لای قارچها نیز دستمال بگذارید. در نهایت درب ظرف را ببندید تا رسیدن هوا به قارچ‌ها را محدود کنید. با این روش می‌توانید قارچ‌ها را به مدت یک هفته تا ۱۰ روز نگهدارید.

نگهداری قارچ در ظروف دربسته

نگهداری قارچ در نایلون اما به دو شرط

اگر ظروف دربسته ندارید می توانید قارچها را در نایلون نگهدارید اما به دو شرط:

 • نایلون زیپ‌کیپ باشد
 • قارچ را ابتدا داخل پارچه بپیچید

اگر ظروف دربسته ندارید می‌توانید قارچها را با پارچه پوشانده و سپس داخل نایلون زیپ‌کیپ قرار دهید. شاید بهتر باشد که تا جای ممکن هوای داخل نایلون را خارج کنید. برای این منظور می توانید گوشه ای از نایلون را باز بگذارید و با سرعت هوا را از هر گوشه و کنار خارج کنید. تقریبا همزمان، قسمت بازمانده را کیپ کنید. همچنین می توانید با قراردادن یک نی در گوشه بازمانده، هوارا بمکید.سپس سریع، قسمت باقی‌مانده را کیپ کنید.

خانه داری آسان و دلپذیر

آیا هم اکنون به این فکر می کنید که برای گذاشتن چند قارچ در یخچال چه تیزدستی ها که نباید به خرج داد؟ در این صورت خوب است روشی را مطرح کنم که زاویه دید شما را به کار خانه تغییر می دهد. این روش موجب می‌شود حتی شما عزیزانی که از کار خانه فراری هستید به آن علاقه‌مند شوید . این روش بسیار ساده است. اپلیکیشن کست‌باکس را را روی گوشی خود نصب کنید و هنگام کار خانه، به پادکست مورد علاقه خود گوش کنید.‌

روش بلانچ کردن قارچ

روش بلانچ کردن قارچ

بلانچ کردن، دومین روش نگهداری قارچ است که در این مقاله مطرح می شود. بلانچ کردن روش سالم و خوبی برای نگهداری سبزیجات است. قارچهای بلانچ شده را می توانید تا ۳ ماه در فریزر نگهداری کنید. برای بلانچ کردن قارچ به این روش عمل می‌کنید:

 • در یک قابلمه آب به جوش می آورید و یک قاشق نمک به آن اضافه می کنید .
 • قارچها را داخل آب نمک در حال جوش، ۵ دقیقه نگه می دارید.
 • سپس قارچها را آبکش کرده و داخل آب سرد سرد( می‌توانید از آب یخ استفاده کنید)می ریزید. پس از ۵ دقیقه آبکش می کنید. پس از خروج آب، آماده بسته بندی است.

روش تفت دادن قارچ

سومین روش نگهداری قارچ، تفت دادن آن است. نکته مهم برای تفت دادن قارچ ها این است که قارچ‌ها خشک باشند. برای این منظور پس از شستن قارچ‌ها، آنها را روی پارچه پهن کنید تا خشک شوند. اگر قارچ ها خیس باشند به میزان زیادی آب می اندازند.اگر خشک خشک باشند بسیار بهتر سرخ می شوند.

روش تفت دادن قارچ

قابلمه ای را به حرارت بالا برسانید و قارچ های خرد شده را داخل آن بریزید .نیازی به روغن نیست. قارچ ها را زیاد هم نزنید تا خرد نشوند و نیز درب تابه را نگذارید تا قارچ ها آب نیندازد.از آنجا که می خواهید قارچ‌ها را داخل فریزر بگذارید زیاد آنها را روی حرارت نگه ندارید و کاملا سرخ نکنید. پس از خنک شدن می‌توانید قارچ‌ها را بسته‌بندی نمایید.

گرچه برخی از عزیزان برای سیاه نشدن رنگ قارچ، قدری آبلیمو هم به قارچ‌ها اضافه می‌کنند اما بهترین ترفند برای سیاه نشدن قارچ این است که قارچ ها از قبل، خشک خشک باشند.

اگر می خواهید قارچ را پس از تفت استفاده کنید و داخل یخچال یا فریزر نگذارید، می توانید از یک قاشق روغن زیتون یا کره هم برای تفت دادن استفاده کنید.

روش کنسرو کردن قارچ

روش کنسرو کردن قارچ

چهارمین روش نگهداری قارچ، کنسرو کردن است. با این روش می توانید تا ۳ ماه قارچها را نگهداری نمایید. برای تهیه کنسرو قارچ به روش زیر عمل می شود:

۱- به آب در حال جوش، دو قاشق نمک و ۴ قاشق آبلیمو اضافه می کنید.

۲- سپس قارچ های خرد شده را داخل قابلمه می ریزید و پس از ۵ تا ۷ دقیقه خارج می کنید.

۳- پس از خنک شدن قارچ‌ها و مایع داخل قابلمه، قارچ ها ر داخل شیشه می ریزید و با مایع داخل قابلمه پر می‌کنید.

بهتر است درب شیشه، فلزی باشد چون در این صورت هوا به ظرف راه پیدا نمی کند.

روش کنسرو کردن قارچ

پس از اینکه درب شیشه را محکم بستید، برای مدتی شیشه را واژگون قرار دهید تا هوای گیر افتاده در داخل شیشه، خارج شود.

نویسنده: معصومه غنیان

تهیه شده در گروه تولید محتوای سوپرمارکت آنلاین تزول

با استفاده از ویدیوی آموزشی الهام از کانال بانوی باسلیقه

منبع : وبلاگ تزول مارکت گردآوری و انتشار : تزول مارکت

از تزول مارکت چه خبر ؟

تجربه خرید از تزول مارکت از زبان شما

 • خریدها زودتر از خودم به خونه رسید.
 • گزینه پرداخت آنلاین یکی از بهترین مزایاتون بود؛ ممنون
 • به شهر ما هم بیایید.
 • تنوع محصولاتتون رو دوست داشتم، هرچی خواستم موجود بود.
 • از این به بعد فقط از تزول خرید می‌کنم، زمان ارسال عالی بود خدایی
 • مرسی به محله ما هم اومدین.
 • در دوران کرونا تمام خریدای روزانه رو از تزول انجام می دم.
 • همه جا هست که …

برای دسترسی راحت تر اپلیکیشن تزول مارکت را نصب کنید

دانلود مستقیم اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود اپ اندروید تزول مارکت از کافه بازار - سوپرمارکت آنلاین اپ اندروید تزول مارکت - سوپرمارکت آنلاین دانلود مستقیم اپ IOS مارکت از سیب اپ - سوپرمارکت آنلاین
join us